تب سنج دیجیتال انعطاف پذیر مدل TG380 رزمکس Rossmax

Rossmax Digital Thermometer-TG380

  • استاندارد: CE & ISO
  • رده مصرف: عمومی و تخصصی
  • نوع محصول: دستگاه پزشکی
  • نوع بسته بندی: بسته بندی تکی کارتنی
  • گارانتی: پنج سال گارانتی شرکت راهیان طب صبا
  • ساخت کشور: سوئیس

وضعیت : موجود

تولید کننده:  رزمکس rossmax
3300000
قیمت بازار: سود شما تومان
قیمت : 330,000 تومان

تب سنج دیجیتال مدل TG380 رزمکس 

تب سنج دیجیتال رزمکس مدل TG380 دماسنجی برای اندازه‌گیری دمای بدن، دارای سر منعطف و ضد آب است. سر این تب‌سنج با قابلیت انعطاف بالایی که دارد برای اندازه‌گیری دمای نقاط مختلف بدن مناسب است. از آنجایی‌که سر این تب‌سنج ضد آب است، می‌توان آن را شست و با الکل ضدعفونی کرد. این محصول قابلیت اندازه‌گیری دما در محدوده ۳۲ تا ۴۲٫۹ درجه‌ سانتی‌گراد را دارد. دقت اندازه‌گیری تب‌سنج ۰٫۱ درجه سانتی‌گراد است. دمای اندازه‌گیری شده با دو واحد سانتی‌گراد و فارنهایت روی صفحه‌نمایش داده می‌شود. صفحه‌نمایش تب‌سنج از نوع دیجیتالی بوده که مصرف باتری پایینی دارد. روی صفحه علاوه بر دمای اندازه‌گیری شده، نشانگرهای دمای بیشتر یا کمتر از محدوده‌ قابل‌اندازه‌گیری، نشانگر تعویض باتری و نشانگر خطا نشان داده می‌شوند. چنانچه دمای اندازه‌گیری شده از دمای طبیعی بدن یعنی ۳۷٫۸ درجه‌ سانتی‌گراد فاصله داشته باشد، هشدار صوتی به صدا در می‌آید. این هشدار برای تب بالای ۳۸ درجه و دمای زیر ۳۷ درجه متفاوت است و با بوق‌های متوالی یا ادامه‌دار مشخص می‌شود. انرژی تب‌سنج از یک عدد باتری دکمه‌ای تأمین می‌شود که عمر آن برای ۱۵۰۰ بار استفاده معادل دو بار اندازه‌گیری در روز در طول یک سال کفایت می‌کند. چنانچه پس از پایان اندازه‌گیری دما، تب‌سنج به حال خود رها شود، جهت جلوگیری از تخلیه ناخواسته باتری پس از مدتی تب‌سنج به شکل خودکار خاموش می‌شود.

ویژگی ها:

اندازه گیری دما تنها در عرض ۱۰ ثانیه

دقت اندازه گیری آن ۰.۱ درجه سانتی گراد می باشد.

میزان دمای اندازه گیری شده با دو واحد سانتی گراد و فارنهایت بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

بر روی صفحه نمایش علاوه بر میزان دمای اندازه گیری شده، دمای کمتر یا بیشتر از محدوده قابل اندازه گیری، و نیز نشانگر بوجود آمدن خطا و یا نشانگر تعویض باتری نیز نمایش داده می شود.

این تب سنج دارای قابلیت خاموشی خودکار می باشد و اگر به حال خود رها شود. برای جلوگیری از تخلیه انرژی باتری خو به خود خاموش می گردد.

در صورتی که باتری تب سنج ضعیف شود، نشانگر تعویض باتری بر روی صفحه نمایش آن، نشان داده می شود. و بهتر است برای اینکه دقت اندازه گیری حفظ شود هر چه زودتر باتری آن تعویض گردد.

دارای هشدار صوتی می باشد.

ضد آب می باشد. و قابل شست شو می باشد.

حافظه ندارد.

دارای عیب یابی خودکار توسط خود دستگاه

دارای سر منعطف با داشتن قابلیت انعطاف تا ۴۵ درجه مطابق با شکل بدن می باشد. و به علت این طراحی منعطف استفاده از آن برای کودکان هم راحت می باشد.

وزن دماسنج برابر است با ۱۲.۸ گرم

با سر منعطفی که دارد برای اندازه‌گیری دمای دهان، زیر بغل و مقعد مناسب است.

مقایسه دماسنج رزمکس TG380 با TG100:

در مدل TG380 در کمتر از 10 ثانیه دما اندازه گیری می شود. و اما در مدل TG100 در 60 ثانیه این اندازه گیری انجام می شود.

در مدل TG380 هم هشدار دمای بالا و هم دمای پایین را دارا می باشد. در صورتی که در مدل TG100 فقط هشدار دمای بالا را دارد.

اما هر دو این مدل ها دارای قابلیت خاموشی خودکار می باشند. و همچنین نشانگر تعویض باتری را دارند. و دارای حافظه نمی باشند.

طریقه استفاده از دماسنج رزمکس مدل TG380:

ابتدا دستگاه را روشن می کنیم. بعد از چند ثانیه اعداد نمایش داده می شوند. و ما می توانیم به سه روش برای اندازه گیری دما استفاده کنیم.

روش دهانی

در این روش دماسنج را در زیر زبان قرار می دهیم و بهتر است به مدت یک دقیقه دهان خود راببندیم و آرام باشیم.

روش زیر بغل

در این روش که ممکن است روش چندان مطمئنی نباشد به مدت حدود ۲ الی ۳ دقیقه دماسنج را در زیر بغل خود نگه دارید و سپس عدد آن را بخوانید.

روش مقعدی

در روش مقعدی هم حدود یک سانت از دماسنج را داخل مقعد ببرید. چون این دماسنج انعطاف پذیر است شخص استفاده کننده کمتر اذیت می شود. بعد از حدود یک دقیقه می توانید عدد را بخوانید.

تمیز و نگهداری:

قبل و بعد از هر بار استفاده از دماسنج، حتما آن را با یک پارچه نرم و الکی که رقیق شده است تمیز کنید. و سپس آن را با کمی با آب و کف صابون بشویید.

هیچ وقت دماسنج را برای مدت طولانی داخل آب قرار ندهید. و نیز جهت استرلیزه کردن از آن جوشاندن آن استفاده نکنید.

همیشه دقت داشته باشید که دماسنج را در برابر نور مستقیم خورشید، رصوبت و دمای زیاد و همچنین در مجاورت گرد و خاک قرار ندهید.

اگر در محیطی سرد از دماسنج استفاده می کنید، قبل از استفاده اجازه بدهید دماسنج با دمای اتاق کمی سازگاری پیدا کند.

حتما مراقب باشید دستگاه بر روی زمین نیفتد و ضربه نخورد. چون این دستگاه ضد ضربه نیست.

کاربر مهمان ، 1401/06/27 01:07
سلام با توجه به مقاله ای که در رابطه با تب سنج در سایت درمان مدیکال خوندم تب سنج ها از وسیله های مهم در لوازم و تجهیزات پزشکی به حساب می آیند. طوری که در صورت مراجعه به پزشک به هر دلیلی ابتدا تب شما اندازه گیری خواهد شد.
آیا با این نظر موافقید ؟ موافقم 0 مخالفم 0

روش های پرداخت این محصول

 • پرداخت آنلاین
 • پرداخت در محل ( فقط در تبریز)

روش های ارسال

 • ارسال با پست
 • ارسال با باربری
 • ارسال با تیپاکس
 • ارسال با TPX