چسب تست اتوکلاو

Autoclave test strip

    • گارانتی: تضمین اصالت و سلامت فیزیکی کالا

وضعیت : موجود

390000
قیمت بازار: سود شما -39,000 تومان
قیمت : 39,000 تومان

نوار چسب تست اتوکلاو
نوار تست اتوکلاو یا همان نوار کلاس یک، نوار چسبی است که در فرآیند اتوکلاو (حرارت دادن تحت فشار زیاد با بخار برای استریل) برای نشان دادن این که آیا اتوکلاو به دمای خاصی رسیده است یا نه، از آن استفاده می شود. نوار اتوکلاو با تغییر رنگ پس از قرار گرفتن در معرض دمای ۱۲۱ درجه سانتیگراد، در فرآیند اتوکلاو بخار، کار می کند.

مشخصات چسب اتوکلاو
نوار چسب تست اتوکلاو، جهت نشان استریلیزاسیون مانند پک های جراحی و به منظور استفاده در هنگام فرآیند اتوکلاو تولید می شود. این نوار تست ها میزان دمای دستگاه اتوکلاو را در هنگام انجام فرآیند، با تغییر رنگ دادن، معمولا به رنگ مشکی یا قهوه ای تیره نشان می دهند. اتوکلاو یک روش استریلیزاسیون است که از بخار پرفشار استفاده می کند.

 فرآیند اتوکلاو بر اساس این مفهوم عمل می کند که نقطه جوش آب (یا بخار) زمانی که تحت فشار است افزایش می یابد. توجه به این نکته ضروری است که وجود نوار اتوکلاو که روی کالایی تغییر رنگ داده باشد، استریل بودن محصول را تضمین نمی کند، زیرا نوار فقط هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا تغییر رنگ می دهد. برای اینکه عمل استریل بخار اتفاق بیفتد، کل کالاها باید در دمای ۱۲۱ درجه سانتیگراد برای مدت ۱۵-۲۰ دقیقه با در معرض بخار مناسب، قرار بگیرند.

کاربردهای چسب اتوکلاو
نوار اتوکلاو به عنوان نشانگر فرآیند در دستگاه های استریل کننده بخار استفاده می شود. بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در محیط های بالینی و تحقیقاتی بسیار مناسب است. نوارهای کوچکی از نوار قبل از قرار دادن آنها در اتوکلاو (محفظه گرم شده قوی که برای واکنش های شیمیایی و سایر فرآیندها با فشار و دماهای بالا استفاده می شود) روی اقلام اعمال می شود. اگرچه نوار اتوکلاو ممکن است شبیه به نوار معمولی به نظر برسد، دارای چسبی قوی تر است که به آن اجازه می دهد در شرایط گرم و مرطوب داخل اتوکلاو بچسبد.

نشانگر تغییر رنگ نوار معمولا بر پایه کربنات سرب است که به اکسید سرب تجزیه می شود. برای محافظت از کاربران در برابر سرب و از آنجا که این تجزیه ممکن است در بسیاری از دماهای متوسط ​​رخ دهد، تولیدکنندگان می توانند از لایه کربنات سرب با یک رزین یا پلیمر، محافظت کنند که توانایی مقاومت در دما های بالا را دارد. از آنجایی که اتوکلاو بدون استفاده از معرف ها استریل می شود و امکان استفاده مجدد از تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی را فراهم می کند، سازگار با محیط زیست است. می توان از آن برای استریل کردن زباله های پزشکی قبل از دفع استفاده کرد و نگرانی های زیست محیطی در مورد زباله سوزها را از بین برد.

اتوکلاو چیست؟
اتوکلاو موثرترین روش استریل کردن تجهیزات آزمایشگاهی مخصوصا برای محصولات جابجایی مایعات برای از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و هاگ‌های مضر است. فرآیند اتوکلاو از این پدیده بهره می برد که نقطه جوش آب (یا بخار) زمانی که تحت فشار زیاد است افزایش می یابد.

این در دستگاهی به نام اتوکلاو انجام می شود که در آن فشار بالا با دمای توصیه شده ۲۵۰ درجه فارنهایت (۱۲۱ درجه سانتی گراد) به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای استریل کردن تجهیزات اعمال می شود. اتوکلاو یا استریل کننده بخار در صنایع مختلفی از جمله پزشکی، دندانپزشکی، میکروبیولوژی و علوم دامپزشکی استفاده می شود.

چگونگی کارکرد اتوکلاو 
هنگامی که درب اتوکلاو با یک محفظه محکم شده قفل می شود، یک پمپ خلاء تمام هوای موجود در محفظه را خارج می کند و آن را با بخار جایگزین می کند. اکنون، فشار بر روی بخار برای دستیابی به استریلیزاسیون مورد نظر برای مدت زمان مورد نظر اعمال می شود. هنگامی که چرخه کامل شد، بخار تخلیه می شود و تجهیزات آزمایشگاهی با دقت از محفظه خارج می شوند.

ارتباط فرآیند اتوکلاو با ابزار جابجایی مایعات 
برای ایمنی تکنسین‌های آزمایشگاه و جلوگیری از آلودگی متقابل بین آزمایش‌ها، عاری از میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و سایر آلاینده‌های خطرناک، مهم است. در برخی موارد، استریل کردن نقطه ای یا تمیز کردن خارجی برای اطمینان از استریل بودن ابزار کافی نیست. استریلیزاسیون با بخار یا اتوکلاو یک راه ساده و سریع برای رفع آلودگی است.

استریلیزاسیون با قرار دادن محصولات جابجایی مایع در معرض بخار اشباع در دمای بالا (تقریبا ۱۲۱ درجه سانتیگراد) برای مدت زمان مورد نظر حاصل می شود. فرآیند اتوکلاو برای بسیاری از مواد به دلیل دمای بالا مناسب نیست. قبل از اتوکلاو، اطمینان حاصل کنید که دستگاه انتقال مایع در اتوکلاو برای استریلیزاسیون بخار در دمای توصیه شده سازگار است.

روش کار با چسب اتوکلاو
در استریل کردن پک های جراحی تکه هایی از نوار را قبل از انجام فرآیند در اتوکلاو، به آن ها می زنند. نوار شبیه نوار پوششی است، اما کمی چسبناک تر است، تا بتواند در شرایط گرم و مرطوب اتوکلاو قدرت چسبندگی خود را حفظ کند. یکی از این نوارها دارای علائم مورب حاوی جوهر است که با گرم شدن رنگ (معمولا به رنگ سیاه یا قهوه ای تیره) تغییر پیدا می کند.

رعایت موارد احتیاطی
درب ها باید به طور جداگانه یا خیلی شل در بالای ظرف اتوکلاو شوند. در غیر این صورت خلاء در هنگام سرد شدن ایجاد می شود. آسترها به داخل ظرف مکیده می شوند یا بطری ها و درب ها ممکن است ترک بخورند یا پیچ بخورند. انبساط بخارها در حین گرم کردن نیز می تواند باعث ترک خوردن یا انفجار ظروف بدون تهویه کافی شود.

اگر موادی که قرار است ضدعفونی شوند ممکن است در اثر حرارت یا رطوبت آسیب ببینند، نباید از این روش استریل کردن استفاده کرد. رزین های پلاستیکی که نمی توانند اتوکلاو شوند عبارتند از PET، PETG، LDPE و HDPE، PET، PETG. محصولات کاغذی مانند کاغذ و برخی از رزین های پلاستیکی به دلیل گرمای مرطوب نمی توانند اتوکلاو شوند.

ویژگی های نوار چسب اتوکلاو
این نوارها نسبت به فشار حساس هستند و قدرت چسبندگی بالایی دارند.
در طول فرآیند استرلیزاسیون خاصیت خود را حفظ می کنند.
قابلیت چسبیدن به انواع سطوح ها دیگر مانند سطوح از جنس پارچه رزین را دارند.
بر روی این نوار نشانگری نصب شده است که نشان می دهد این چسب در فرایند استرلیزاسیون، مورد استفاده قرار گرفته است.

روش های پرداخت این محصول

  • پرداخت آنلاین
  • پرداخت در محل ( فقط در تبریز)

روش های ارسال

  • ارسال با پست
  • ارسال با باربری
  • ارسال با تیپاکس
  • ارسال با TPX